REKLAMA

Czy Sośnierz zdradził Polaków w kwestii złóż naturalnych? [WIDEO]

Czy Sośnierz zdradził Polaków w kwestii złóż naturalnych? [WIDEO]

Czy doszło do wielkiej zdrady? Dobromir Sośnierz w studiu Mediów Narodowych wypowiedział się o wielkiej awanturze w kwestii złóż naturalnych.

“Dziwi mnie temperatura tego sporu. Pochodzi jednak głównie od osób, które nie wiedzą o co chodzi w ustawie” – zaznacza poseł – “Nie wiem skąd różne teorie. Stare przepisy są gorsze od nowszych. Musimy przeciąć węzeł”.

Brak obrazka

Sośnierz podkreślił, że ustawa wynika z “pięciu prowadzonych postępowań przeciwko Polsce”. “Uznaliśmy, że poprzemy ustawę. W pierwszym głosowaniu poparliśmy ustawę, później większość koła Konfederacji zdecydowała, że należy się wstrzymać w tej sprawie”.

Śledztwa dotyczą m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków od stycznia 2012 do stycznia 2014 r. w Warszawie przez pracowników Ministerstwa Środowiska w związku z prowadzeniem postępowań koncesyjnych na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż rud miedzi i srebra w obszarach „Bytom Odrzański” i „Kotla” .

Więcej o kontrowersyjnej ustawie, działaniach polityków Konfederacji ws. polskich złóż naturalnych oraz planach Dobromira Sośnierza w Sejmie w poniższym materiale Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze