Czy wyprawy krzyżowe były niezgodne z objawieniem? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

W kolejnym programie Mediów Narodowych gościem był Bartosz Ćwir – pisarz, publicysta. Autor książki pt. “W obronie wypraw krzyżowych”.

Kolejna bardzo ciekawa rozmowa w telewizji internetowej Mediów Narodowych. Tym razem gościem programu był Bartosz Ćwir, pisarz i publicysta. Jest on autorem książki pt. “W obronie wypraw krzyżowych”. To właśnie wyprawy krzyżowe były tematem rozmowy. “Zdefiniowanie wypraw krzyżowych łatwe nie jest. Podałem w swojej książce definicję. Rzecz w tym, że to tak naprawdę nie rozwiązało problemu. (…) Za wyprawy krzyżowe uznaje duże przedsięwzięcia, które były firmowane przez Stolicę Apostolską bezpośrednio”.

Warto dodać, że wyprawy krzyżowe nie były tylko do Ziemi Świętej. Dochodziło do nich także na Półwyspie Iberyjskim – np. wyprawa na Barbastro w calu walki z muzułmańskimi Maurami. Gość programu Mediów Narodowych właśnie tę wyprawę określa mianem pierwszej wyprawy krzyżowej. Był to element tak zwanej rekonkwisty. Rekonkwista to walka o wyzwolenie terenów dzisiejszej Hiszpanii i Portugalii spod panowania muzułmanów. “Większość badaczy podkreśla jednak kwestię Jerozolimy jeśli chodzi o wyprawy krzyżowe”.

ZOBACZ TAKŻE: Odbudujmy państwo łacińskie! Sebastian Pitoń w MN [WIDEO]

Najistotniejszym celem wypraw krzyżowych była obrona chrześcijan. “Oczywiście jest spór, czy przypadkiem zdobycie Jerozolimy nie było celem, ale moim zdaniem zupełnie nie. Kwestia Jerozolimy pojawia się tylko w celach propagandowych” – podkreśla Bartosz Ćwir. Warto zapoznać się z tą bardzo ciekawą rozmową. Jeśli odwołujemy się do chrześcijaństwa, chcemy katolickiej Polski, uznajemy się za członków Kościoła katolickiego, warto znać historię naszej religii, papiestwa i działań zbrojnych w obronie chrześcijaństwa, tak często dzisiaj atakowanych z pozycji “ekumenicznych”, liberalnych czy lewicowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY