REKLAMA

Odbudujmy państwo łacińskie! Sebastian Pitoń w MN [WIDEO]

Odbudujmy państwo łacińskie! Sebastian Pitoń w MN [WIDEO]

Za nami bardzo ciekawa rozmowa w Mediach Narodowych. Gościem był Sebastian Pitoń. Polska musi mieć pewne fundamenty. Jakie to fundamenty?

W Mediach Narodowych miała miejsca bardzo ciekawa rozmowa na temat fundamentów cywilizacyjnych naszego państwa. Warto rozmawiać o wizjach przyszłości naszego kraju i narodu. „Jesteśmy swojego rodzaju wyspą, ludu który się uważa pewnie za lud Boży, w oceanie jakichś lewackich obłędów. Zaczynamy się powoli zwijać, pod względem demograficznym (…) Jeśli uda nam się przetrwać trudne chwile i okrzepniemy (…) może się otworzyć okno dla bardziej suwerennego tworu państwowego. Musimy wiedzieć co zrobić, żebyśmy tutaj nie stworzyli jakiejś nowej komuny”.

Gość programu Mediów Narodowych bardzo ciekawie mówił o personalizmie. Cywilizacja łacińska mówi o ludziach, a nie kolektywie. Takie postawienie sprawy może jednak trącić liberalizmem. Jaka jest różnica między liberalizmem a cywilizacją łacińską? „Każda dobra ideologia ma swoje brata po ciemnej stronie, który udaje tą dobrą ideologię (…) Podstawą tego, o czym mówię, jest moralność”. Jak słusznie zauważył prowadzący, „liberalizm powiada, że nie ma żadnej wyższej sankcji, niż to, co mi się wydaje”.

ZOBACZ TAKŻE: Ruch Narodowy miał swój udział w usunięciu patronatu Lecha Wałęsy

„No więc to jest ta różnica. Liberalizm, który kojarzy się z wolnością, wolność kojarzy się jak najbardziej dobrze, potrafił się zmutować w coś, co niszczy cywilizację” – odpowiedział Sebastian Pitoń. Cieszymy się, że w telewizji internetowej Mediów Narodowych można znaleźć ważne rozmowy na tak ważne tematy. To odróżnia zaangażowane media katolicko-narodowe od liberalno-lewicowej papki, jaką możemy znaleźć w telewizji. Zachęcamy do zapoznania się z całą rozmową na kanale telewizji Mediów Narodowych. Polajkujmy, udostępnijmy, niech prawda dociera do Polaków!

REKLAMA

Komentarze