Policjant skazany! Robert Bąkiewicz ostro o Obywatelach RP i Policji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sąd skazał policjanta na 2 miesiące więzienia i 5 lat zakazu wykonywania zawodu za to, że zatrzymał jednego z tzw. Obywateli RP. R. Bąkiewicz komentuje.

Sąd skazał jednego z policjantów, którzy interweniowali w sprawie nielegalnej “kontry” organizowanej przez Obywateli RP, na karę dwóch miesięcy więzienia oraz pięcioletni zakaz wykonywania zawodu. O ile działania Policji wobec manifestacji narodowców czy Marszu Niepodległości często były skandaliczne, w interwencji tego policjanta nie ma nic złego. Skandaliczny wyrok skomentował prezes Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Odniósł się także do komentarza autorów bloga PMF, tworzonego przez policjantów.

“Po pierwsze, tak jak pisze autor posta w większości przypadków policja w Polsce wykazuje się dużym profesjonalizmem i dba faktycznie i realnie o bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń. Większość „normalnych” policjantów ma już dosyć tego co dzieje się na polskich ulicach. Większość z nich wie o tym, że niektóre grupy (np. takie z jakiej pochodzi człowiek, który miał prawo ubliżać policjantowi bo był „wzburzony”) są traktowane w sposób uprzywilejowany” – komentuje Robert Bąkiewicz. “Proces uprzywilejowania niektórych grup bierze się po pierwsze z sądów, które permanentnie uniewinniają przestępców, a coraz częściej zaczynają karać policję” – dodaje.

https://www.facebook.com/rbakiewicz/photos/a.681617068883858/1030813573964204/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARDVpGF9o3kUZZ1cN3VBRnDM56HY2BOPt_ZVMOJTwHzHnrKOHw-ZIZDiul12llKRZ7iYlU6E17hs9ytDePitqvxiRQYVwwTZHYKdluUGpoFW1rGBopXfggQd_UAZVlj3Kma69AVhgOYz7j89N-zZb5Zc-hTTnLxsLG60aY2GQCRqaLo8_HYuBUnE8n51uUJpVgsN9XyvMIKKyIdF70oSiYjCcWNM-t2-1WXCZ6-MMS93X9gz_kxo_Ei-N6qjRucSZANZcCe2ZzXGQgEJBbewUZYKGqR4NoOdFqloinGZAmTBMzh7BINPEZfQv1aFT6j0O29NzOvOKpdYVWG8IaHfUFWVCA&__tn__=-R

ZOBACZ TAKŻE: SokzBuraka w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Kulisy powiązań

“Po drugie, są to też działania i naciski przełożonych, na których z kolei naciskają politycy”. Robert Bąkiewicz przestrzegł przed traktowaniem w wykątkowy sposób organizacji tak zwanej totalnej opozycji. Podkreślił, że dalszy rozwój tego zjawiska może doprowadzić do anarchii. “Dlatego jeśli chcemy silnego państwa, musi mieć silną policję działającą zgodnie z zasadami prawa i dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny. Dzisiaj dlatego powinniśmy stanąć w obronie sekowanego policjanta, bo tego wymaga od nas prawda, sprawiedliwość ale i dobro Polski” – podsumował swój komentarz R. Bąkiewicz.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY