REKLAMA

SokzBuraka w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Kulisy powiązań

SokzBuraka w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Kulisy powiązań

Jak podaje portal internetowy TVP Info, Marcin Mycielski, jeden z twórców strony SokzBuraka, znalazł się w sztabie kampanijnym Małgorzaty Kidawy Błońskiej.

SokzBuraka to bardzo popularna strona na Facebooku. Nietypowa nazwa i proste grafiki przyciągnęły wielu obserwujących – jest ich ponad 800 tysięcy. Oczywiście jest to strona jawnie sympatyzująca z tak zwaną totalną opozycją, głównie z Platformą Obywatelską. Pojawiają się tam wpisy chwalące polityków Koalicji Obywatelskiej czy też prezydenta Warszawy z ramienia tego ugrupowania, Rafała Trzaskowskiego. Na stronie tej znajdziemy bardzo dużo fejków, ataków na polityków partii rządzącej.

REKLAMA

Zdarzały się też niezłe wtopy, gdy promowano wymyśloną wypowiedź „amerykańskiego generała”, który okazał się… gwiazdą filmów pornograficznych. Kiedy w styczniu, poprzez błąd na Facebooku, poznaliśmy twórców takich hejterskich stron okazało się, że jednym z redaktorów SokuzBuraka jest Marcin Mycielski. To były korespondent „Gazety Wyborczej” (co za zaskoczenie!) w Brukseli, a także założyciel międzynarodowej, zagranicznej sekcji Komitetu Obrony Demokracji. Ma on też powiązania z Fundacją Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej oraz Bartosza Kramka.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma zamiaru przepraszać za Puck

Teraz Marcin Mycielski został członkiem belgijskiego sztabu kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy Błońskiej. TVP i politycy PiS już wytykają ten fakt, zestawiając go z wypowiedziami Kidawy-Błońskiej o szacunku czy walce z hejtem. My od siebie jeszcze dodamy, że Samuel Pereira z TVP również okazał się redaktorem jednej z tego typu stron. Warto też po raz kolejny przypomnieć, że z Fundacją Otwarty Dialog współpracowali też politycy Prawa i Sprawiedliwości. Oni również wrzucali zdjęcia z Ludmiłą Kozłowską i Bartoszem Kramkiem. POPiS wiecznie żywy, już od 15 lat!

REKLAMA

Komentarze