Ogińska: “Tam gdzie zderzają się cywilizacje, tam zawsze będą konflikty” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. lusiaoginska.pl

W studiu Mediów Narodowych o ojcu Krąpcu, kryzysie w kościele i… bajkach opowiedziała Lusia Ogińska – pisarka, reżyserka, malarka, poetka.

Poetka w rozmowie z redaktorem Michałem Murgrabią poruszyła temat przyjaźni z ojcem prof. Mieczysławem A. Krąpcem, którego poznała w 2002 roku. Spotkanie zaowocowało filmem “U źródła prawdy”, czyli dwanaście dialogów Ogińskiej z ojcem profesorem. Poetka zawiązała przyjaźnie także z Wojciechem Żukrowskim, Jerzym Dudą-Graczem. Z jej twórczością zapoznali się również poeta ks Jan Twardowski i prof. Wiktor Zin.

Lusia Ogińska w studiu MN podkreśla, że to przyjaźń z ojcem Krąpcem miała ogromny wpływ nie tylko na jej twórczość, ale także życie prywatne. “Przyjaźń z ojcem Krąpcem była dla mnie bardzo ważna. Miała wpływ na moje myślenie, życie, twórczość. Trzeba iść dobrą drogą ku oświeceniu, prawdzie. Mam nadzieję, że moja twórczość idzie w tym kierunku”.

Ogińska opowiedziała również o cyklu “Księgi roztoczańskich krasnali”, które zyskały sobie uznanie zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Jak wskazują krytycy – dzieła są doskonale napisane, nienagannie etycznie, atrakcyjnie i bogato ilustrowane. Pozytywnie o nich wypowiedział się m.in. ks. Jan Twardowski.

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Polacy uciekają z Anglii przed seks-indoktrynacją! [WIDEO]

Gość Mediów Narodowych odniósł się także do unijnych wartości: “Każdy ma swoje wartości, zgodne ze swoim wychowaniem i sumieniem. Nie ma czegoś takiego jak wspólna kultura narodowa, lub wspólne wartości europejskie. Każda cywilizacja wypracowuje własne wartości, tam gdzie się zderzają cywilizacje tam zawsze będą konflikty”. Zaznaczyła, że zarówno poeta jak i pisarz powinien być narodowy: ” Jakoś do tej pory nie pojawił się jeszcze pisarz międzynarodowy”.

SUBSKRYBUJ KANAŁ MEDIÓW NARODOWYCH NA YOUTUBE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY