Skandal! Bodnar chce obowiązkowych lekcji LGBT w polskich szkołach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skandal! Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar chce obowiązkowych lekcji LGBT w polskich szkołach. RPO nie podoba się postawa tych rodziców, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci na takie zajęcia.

Co spowodowało decyzję Bodnara? Oświadczenia rodziców, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci na zajęcia promujące LGBT. Jeśli nauczyciele otrzymają od uczniów takie oświadczenie to dzieci i młodzież nie muszą uczestniczyć w zajęciach edukacji seksualnej.

Przypominamy, że na lekcjach mają być poruszane zagadnienia: “edukacji seksualnej, antykoncepcji, profilaktyki ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową, dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender”.

“Podzielam pogląd o konieczności kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i szacunku dla godności drugiego człowieka, niezależnie od prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich, potencjalnie odmiennymi w tym zakresie, przekonaniami” – komentuje Adam Bodnar.

ZOBACZ TAKŻE: Gmina z Wielkopolski wolna od LGBT: “Będzie wierna tradycji narodowej”

Rzecznik Praw Obywatelskich wprost chce, aby ograniczyć wpływ rodziców na wychowanie i zajęcia dzieci w placówkach oświatowych. A omijanie takich zajęć nazywa “nieedukowaniem seksualnym” przez co nie będą wiedzieć czym jest “„równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY