“To rasizm!” Afera TVN, Koreańczycy są oburzeni. Telewizja przeprasza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Telewizja TVN została oskarżona o rasizm. Powodem była ankieta uliczna oraz rozmowa prowadzących o Jungkooku.

Od razu przychodzi na myśl powiedzenie “kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”. Telewizja TVN, która przez lata, na równi z “Gazetą Wyborczą”, zajmowała się poszukiwaniem i zwalczaniem wszelkich “izmów”, na czele z faszyzmem i nazizmem, teraz sama została oskarżona o rasizm. Kilka dni temu w programie śniadaniowym TVN pt. “Dzień Dobry TVN” dwójka prowadzących, Anna Kalczyńska oraz Andrzej Sołtysik, rozmawiała o Jungkooku.

Kto to Jungkook? Przyznajemy, że też do tej pory niczego o nim nie słyszeliśmy. Każdy ma jednak prawo słuchać takiej muzyki, jaka mu odpowiada. Jungkook, a właściwie Jeon Jeong-Guk, to bardzo popularny w swoim i wielu innych krajach piosenkarz z Korei Południowej. Reprezentuje nurt muzyki zwany K-pop. Jest on członkiem zespołu BTS. Dlaczego prowadzący “Dzień Dobry TVN” o nim rozmawiali? Chodziło o ranking “stu najpiękniejszych twarzy”. Jungkook zajął w nim pierwsze miejsce.

ZOBACZ TAKŻE: Polski sąd po stronie Włocha, a nie Polki. Dziecko ma wrócić do Włoch

Prowadzący programu oraz dziennikarz przeprowadzający uliczną ankietę na temat rozpoznawalności Jungkooka w Polsce uznali to za świetną okazję do żartów z zniewieściałego wyglądu młodego piosenkarza. Jak można było się spodziewać, w Internecie mocno zareagowały na to polscy fani Jungkooka, a właściwie mówiąc – polskie fanki. Afera dotarła nawet do Korei Południowej. TVN został oskarżony o rasizm. Telewizja przeprosiła. Prowadzący na razie nie ponieśli konsekwencji, ale autor ulicznej ankiety, Adam Feder – został zwolniony.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY