Ruch Narodowy zorganizował obchody Tragedii Górnośląskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Ruch Narodowy

Wczoraj Sejm upamiętnił Tragedię Górnośląską. Dzisiaj Ruch Narodowy z Górnego Śląska zorganizował swoje obchody w Bytomiu. Była Młodzież Wszechpolska.

Jak możemy przeczytać we wczorajszej uchwale polskiego Sejmu, Tragedia Górnośląska to “zjawisko boleśnie pojemne, obejmujące zbrodnie, gwałty, deportacje i represje, które miały miejsce po 1945 r. na ziemiach Górnego Śląska. Tragedia Górnośląska to cierpienie i śmierć osób przebywających w komunistycznych obozach pracy, m.in. w Świętochłowicach Zgodzie, Mysłowicach i Jaworznie. (…) to wywózki kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Górnego Śląska (głównie mężczyzn w wieku produkcyjnym) m.in. do Zagłębia Donieckiego i na Syberię”.

Dzisiaj w związku z tymi wydarzeniami swoje obchody, alternatywne wobec tych “ślązakowców” i lewicy. Ruch Narodowy z Górnego Śląska zorganizował swoje obchody w Bytomiu, pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Górnośląskiej. Wydarzenie skierowane było bardziej do działaczy narodowych, ale narodowcy mają w planach organizację coraz większych obchodów w przyszłości. Prócz delegacji w obchodach udział wzięła także delegacja Młodzieży Wszechpolskiej, która jako kuźnia kadr polskiego obozu narodowego blisko z RN współpracuje. Złożono kwiaty, przemawiali działacze Ruchu Narodowego, odmówiono modlitwę.

ZOBACZ TAKŻE: Sejm upamiętnia Tragedię Górnośląską. Jutro obchody narodowców

Narodowcy ze Śląska zaznaczają, że chcą też powstrzymać lewicę. “Temat Tragedii Górnośląskiej próbuje wykorzystywać antypolska lewica oraz ślązakowcy, budując na tym nastroje antypolskie. Powstrzymamy to” – pisze Tomasz Dorosz, jeden z działaczy Ruchu Narodowego w Katowicach. Ostatnio jeden z europosłów lewicy, Łukasz Kohut z Wiosny, znany antynarodowiec, próbował przekonywać swoich kolegów i koleżanki z Europy, że Tragedia Górnośląska to “przywitanie Ślązaków przez Polskę”. Manipulacje takie (jakby komunistycznych represji nie było wobec Polaków w reszcie kraju) wzmacniają antypolskie nastroje na Śląsku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY