REKLAMA

Sejm upamiętnia Tragedię Górnośląską. Jutro obchody narodowców

Sejm upamiętnia Tragedię Górnośląską. Jutro obchody narodowców

Sejm upamiętnił uchwałą Tragedię Górnośląską. Chodzi o zbrodnie i działania Armii Czerwonej na Górnym Śląsku. Jutro obchody narodowców.

Sejm upamiętnił tak zwaną Tragedię Górnośląską: „Mija 75 lat od wydarzeń stanowiących jedną z najciemniejszych kart współczesnej historii Polski i Górnego Śląska. Tragedia Górnośląska, którą Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w niniejszej uchwale postanawia upamiętnić, to zjawisko boleśnie pojemne, obejmujące zbrodnie, gwałty, deportacje i represje, które miały miejsce po 1945 r. na ziemiach Górnego Śląska. Tragedia Górnośląska to cierpienie i śmierć osób przebywających w komunistycznych obozach pracy, m.in. w Świętochłowicach Zgodzie, Mysłowicach i Jaworznie” – czytamy w uchwale.

REKLAMA

„Tragedia Górnośląska to wywózki kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Górnego Śląska (głównie mężczyzn w wieku produkcyjnym) m.in. do Zagłębia Donieckiego i na Syberię. To powojenna samotność i głód śląskich kobiet i dzieci. Tragedia Górnośląska to demontaż śląskiego przemysłu i wywóz do Związku Sowieckiego urządzeń ze śląskich zakładów, to przymusowe migracje i systemowe niszczenie wielokulturowego dziedzictwa. Kilkadziesiąt lat systemowego kłamstwa i komunistycznej cenzury sprawiło, że rany Ślązaków się nie zabliźniły. Po 1989 r. zrobiono wiele, by odkłamać historię i nie powielać błędów z przeszłości”.

ZOBACZ TAKŻE: Szwach Weiss znowu w RMF FM. Kolejne manipulowanie Polakami

Separatyści i „autonomiści” ze Śląska, a ostatnio także poseł lewicy, Łukasz Kohut, lubią podkreślać, że wspomniane wydarzenie to wina Polaków. „Tak nas przywitała Polska”. Próbują tym samym odciągnąć Polaków ze Śląska od związków z resztą kraju, podsycając śląski, separatystyczny nacjonalizm. Jutro obchody tragicznych wydarzeń w czasie Tragedii Górnośląskiej organizuje Ruch Narodowy na Górnym Śląsku. Obchody odbędą się jutro, tj. 25 stycznia, w sobotę, o godzinie 14:00 przy pomniku ofiar Tragedii Górnośląskiej przy ul. ul. Frenzla 48 w Bytomiu. Zapraszamy!

REKLAMA

Komentarze