Są podpisy pod Brexitem! Boris Johnson podpisał warunki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Brexit to już tylko formalność. Premier Wielkiej Brytanii, przewodnicząca Komisji Europejskiej i szef Rady Europejskiej podpisali potrzebne dokumenty.

Brexit to już tylko formalność. Premier Wielkiej Brytanii, lider zwycięskiej ostatnio Partii Konserwatywnej – Boris Johnson, a także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von det Leyen i szef Rady Europejskiej Charles Michel podpisali potrzebne dokumenty. Chodzi o warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Podpisanie dokumentów odbyło się może nie w tajemnicy, ale w żaden sposób nie było fetowane ani dostępne dla mediów.

Warunki zostały podpisane zaraz po tym jak w Wielkiej Brytanii weszła w życie zatwierdzona przez królową Elżbietę II ustawa, która wprowadziła ustalenia między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską, o które tyle miesięcy trwał spór w brytyjskim parlamencie. Zamieszanie te doprowadziło do ponownych wyborów, które zdecydowanie zwyciężyła Partia Konserwatywna.

ZOBACZ TAKŻE: Sejm upamiętnia Tragedię Górnośląską. Jutro obchody narodowców

Teraz wystarczy poczekać na ratyfikację umowy przez Parlament Europejski. Ma się stać faktem w połowie przyszłego tygodnia. Chwilę potem Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską. Przez 11 tygodni będzie jednak należała do jednolitego rynku. Jest to nazywane “okresem przejściowym”. Ma to na celu jak najmniejsze utrudnienie życia zwykłym obywatelom czy firmom. W tym czasie będą też trwały kolejne negocjacje na temat umów handlowych pomiędzy obiema stronami.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY