[SONDAŻ] Sondaż prezydencki Estymator dla Do Rzeczy. Bosak 4,3%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. asta24.pl

Kolejny sondaż prezydencki, w którym Krzysztof Bosak uzyskuje całkiem niezły wynik. Prawybory Konfederacji jeszcze trwają, więc wynik to dobry prognostyk.

Sondaż pracowni Estymator został zlecony przez centroprawicowy tygodnik Do Rzeczy, który uważany jest za jedno z mediów prorządowych. W sondażu pierwsze miejsce ma oczywiście urzędujący prezydent, Andrzej Duda. Może on liczyć na poparcie 47,7% badanych. Drugie miejsce zajmuje kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska. Ma ona poparcie tylko 22,7% badanych. Podium zamyka szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kośniak-Kamysz, którego popiera 9%.

Dalej jest Robert Biedroń, który ma poparcie 8,8%. Do niedawno nie było jeszcze pewne kto będzie kandydatem lewicy na prezydenta. Wiele mówiło się o Adrianie Zandbergu, potem o potencjalnej kobiecie, która mogłaby reprezentować lewicę. Kobieta taka jednak się nie znalazła, a lewicowa koalicja postanowiła wystawić raczej skompromitowanego już w wielu oczach Roberta Biedronia. Sondaż raczej potwierdza, że nie może on liczyć na takie poparcie, jak jeszcze kilka miesięcy temu.

ZOBACZ TAKŻE: Hasan Rowhani przeprosił Wołodymyra Zełenskiego. Protesty w Iranie

Dalej jest kandydat “obywatelski” tak bardzo, jak obywatelska była Milicja. Wspierany przez wielu dziennikarzy i liberalne salony Szymon Hołownia ma 6,9% poparcia. Kolejne miejsce zajmuje potencjalny kandydat na prezydenta z ramienia sojuszu narodowców, tradycjonalistów i wolnościowców. Chodzi o Krzysztofa Bosaka. Może on liczyć na 4,3% poparcia, co przy braku jeszcze regularnej kampanii i braku obecności w mediach, na jaką mogą liczyć Biedroń czy Hołownia, jest wynikiem niezłym. Przy skutecznej kampanii może być naprawdę dobrze.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY