BalticPipe: Gaz-system zakupuje rury pod gazociąg

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@JakubWiech

Trwa konferencja z udziałem pełnomocnika rządu ds. strategii energetycznej Piotra Naimskiego. Minister poinformował, że w ramach gazociągu BalticPipe, firma Gaz-System zakupiła rury pod jego budowę. Wykluczył on równocześnie jakąkolwiek możliwość importu energii elektrycznej z spoza UE.

Jak relacjonuje dziennikarz portalu “energetyka24.com” Jakub Wiech, dzisiaj podczas konferencji prasowej nastąpiło podpisanie przez spółkę Gaz-System kontraktu na zakup rur od niemieckiej firmy EuroPipe. Przy podpisywaniu umowy zaznaczył swoją obecność pełnomocnik rządu ds. strategii energetycznej Piotr Naimski.

Zobacz także: Czaputowicz – Musimy demonstrować jedność z NATO

Minister powiedział podczas konferencji, że Polska nie będzie kupowała energii elektrycznej spoza kraju Unii Europejskiej – “W strategii energetycznej nie zakładamy żadnej możliwości uzależniania naszego kraju od importu energii elektrycznej spoza Unii Europejskiej”.

“Inwestycja jest ważnym elementem polskiej strategii energetycznej w kierunku dywersyfikacji (…). Ten element jest niezbędny dla całej strategii, która m.in. zakłada odstąpienie od długoterminowego kontraktu gazowego z Gazpromem, który wygasa z końcem 2022 roku” – dodał minister.

Gazociąg BalticPipe zostanie położony na dnie Morza Bałtyckiego. W tym celu zakupiono specjalne rury produkowane przez niemiecką firmę Europipe. Wymiary zakontraktowanych rur to 900 mm średnicy oraz 12,2 metra długości.

energetyka24/twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY