REKLAMA

Amerykanie wyjdą z Iraku? Olbrzymie zamieszanie ws. listu

Czy Stany Zjednoczone wycofają wojsko z Iraku? Wypłynął list, ale Amerykanie zaprzeczają. Celowa dezinformacja, gra na czas czy zwykła głupota?

Jak już informowaliśmy, parlament Iraku zażądał wycofania wojsk Stanów Zjednoczonych i koalicji ze swojego kraju. Ma to oczywiście związek z jawnym naruszeniem suwerenności i niepodległości Iraku, jakim było zamordowanie na jego terrytorium irańskiego generała Solejmaniego oraz lidera irackich milicji, Abu Mahdi al-Muhandisa. Początkowo Donald Trump odrzucił możliwość wycofania się – chyba, że Irakijczycy zapłacą USA za inwestycje poczynione w ich kraju.

Wyciekł list, który zapowiada wycofanie się Amerykanów z Iraku. Autorem listu miał być gen. William Seely, szef amerykańskiej grupy zadaniowej ds. Iraku. „Szanując suwerenność Republiki Iraku i zgodnie z żądaniem irackiego parlamentu i premiera, koalicja będzie przegrupowywała siły w ciągu najbliższych dni i tygodni, aby przygotować się do dalszych działań”. Teraz się okazuje, że Amerykanie zaprzeczają doniesieniom z listu.

ZOBACZ TAKŻE: Już wszystko jasne. Partia Razem również popiera Roberta Biedronia

Podnoszą się głosy oburzenia, niezadowolenia i krytyka amerykańskiej dyplomacji. Nie wiadomo czy to celowa dezinformacja, gra na czas ze strony Amerykanów czy zwykła głupota i całkowita degrengolada w amerykańskiej dyplomacji. W każdym razie sytuacja coraz bardziej wygląda na niepoważną. Przedstawiciele sekretarza obrony i irackiego ministerstwa potwierdzają otrzymanie listy, Amerykanie zaprzeczają. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

REKLAMA

Komentarze