Bosak wygrywa we Wrocławiu. Mamy wyniki po 12 zjazdach Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Mamy wyniki z Wrocławia i podsumowujące wszystkie dotychczasowe zjazdy. We Wrocławiu i w ogólnej klasyfikacji wygrywa Krzysztof Bosak.

Wczoraj wieczorem pojawiły się wyniki z ostatniego w ten weekend zjazdu prawyborczego Konfederacji. Zjazd odbył się oczywiście we Wrocławiu. Po niespodziewanym i niewielkim, bo tylko o jeden głos, zwycięstwie Grzegorza Brauna w Opolu, wszystko wróciło do normy. Zwyciężył Krzysztof Bosak, jedyny w stawce kandydat Ruchu Narodowego. Zdobył on 248 głosów, co przełożyło się na 8 elektorów. Drugi był, też właściwie tradycyjnie, Grzegorz Braun.

Braun zdobył 176 głosów, co przełożyło się na 6 głosów elektorskich. Następne miejsca zajęło czterech przedstawicieli Partii KORWiN. Artur Dziambor ze 127 głosami i 4 elektorami, Konrad Berkowicz z 68 głosami i 2 elektorami, Janusz Korwin-Mikke z 47 głosami i 1 elektorem oraz Jacek Wilk z 16 głosami i również 1 elektorem. Łącznie korwinowcy zdobyli więc tylu elektorów, co Krzysztof Bosak. W ogólnej klasyfikacji została więc utrzymana przewaga korwinowców.

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Braun o jeden głos wygrywa z K. Bosakiem w Opolu! Wyniki

Ogólna tabela układa się następująco: Krzysztof Bosak ma 90 elektorów i 1916 głosów, Grzegorz Braun 58 elektorów i 1199 głosów, Artur Dziambor 39 elektorów i 823 głosy, Konrad Berkowicz 29 elektorów i 633 głosy, Janusz Korwin-Mikke 16 elektorów i 311 głosów, Jacek Wilk 8 elektorów 175 głosów, Magdalena Ziętek-Wielomska 3 elektorów i 38 głosów, Paweł Skutecki 2 elektorów i 63 głosy. Ostatni jest Krzysztof Tołwiński z 1 elektorem i 21 głosami.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY