REKLAMA

Grzegorz Braun o jeden głos wygrywa z K. Bosakiem w Opolu! Wyniki

Grzegorz Braun o jeden głos wygrywa z K. Bosakiem w Opolu! Wyniki

Niespodziewane zwycięstwo Grzegorza Brauna w Opolu. Chociaż Krzysztof Bosak przegrał tylko o jeden głos, a elektorów obaj dostaną tyle samo.

Po raz pierwszy na zjeździe prawyborczym Konfederacji nie wygrywa Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Grzegorz Braun zwyciężył jednym głosem. Chociaż to tylko jeden głos, a obaj panowie dostaną po tyle samo głosów elektorskich, wygrana to wygrana. Standardowo wyraźnie górą jest opcja narodowa i katolicka. Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak zdobyli po dwa głosy elektorskie.

Po jednym elektorze ma też Artur Dziambor i Konrad Berkowicz. Przewaga dwóch elektorów po stronie członków Partii KORWiN w ogólnej rywalizacji została więc utrzymana. Dokładne wyniki z Wrocławia: Grzegorz Braun 39 głosów (2 elektorów), Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego 38 (2 elektorów), Artur Dziambor 31 głosów (1 elektor), Konrad Berkowicz 19 głosów (1 elektor), Jacek Wilk 8 głosów, Paweł Skutecki 4, Janusz Korwin-Mikke 2, Magdalena Ziętek Wielomska 1, Krzysztof Tołwiński 0.

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki prawyborów Konfederacji w Krakowie i Katowicach. Wygrał Bosak

Przed nami decydujące zjazdy. Jeszcze dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się duży zjazd we Wrocławiu. Będzie on miał miejsce w NOT Wrocław przy ul. Piłsudskiego 74. Jak już informowaliśmy, trudno przewidzieć wynik zjazdu w Wrocławiu. I narodowcy i wolnościowcy posiadają tam solidne struktury, a Ruch Narodowy we Wrocławiu wprowadził do Sejmu jednego ze swoich pięciu posłów – Krzysztofa Tuduja. Będziemy na pewno informować o wynikach, kiedy tylko się pojawią.

REKLAMA

Komentarze