Prawybory. Konfederaci głosują w Krakowie, po południu w Katowicach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji na korytarzu Sejmowym

/ Fot. Facebook

Kończy się zjazd w Krakowie, o 18:00 początek zjazdy prawyborczego Konfederacji w Katowicach. W Krakowie głosowało ponad tysiąc osób!

Kończy się zjazd Konfederacji w Krakowie. O godzinie 18:00 rozpocznie się zjazd prawyborczy w Katowicach. Konfederacja przeprowadza prawybory, poprzez które wybrany zostanie kandydat tej formacji na prezydenta RP. Zjazdy w Krakowie czy Katowicach mogą okazać się decydujące. W Katowicach wybranych zostanie aż 38 elektorów. Elektorzy wybrani we wszystkich 16 zjazdach wybiorą kandydata 18 stycznia. Wybory prezydenckie już w maju.

Na zjeździe w Krakowie było ponad tysiąc osób. W Katowicach zarejestrowało się ok. 800 osób. To pokazuje naprawdę duże zainteresowanie prawyborami. I to mimo całkowitego przemilczenia ich przez główne telewizje. Członkowie Ruchu Narodowego, Partii KORWiN, Korony, a przede wszystkim sympatycy i wyborcy Konfederacji wybierają swojego kandydata spośród dziewięciu kandydatów. Są to kandydaci Ruchu Narodowego, Partii KORWiN, Grzegorz Braun oraz niezależni. Na tę chwilę prowadzi Krzysztof Bosak.

ZOBACZ TAKŻE: W ten weekend kolejne cztery zjazdy prawyborcze Konfederacji

Na tę chwilę w liczbie głosów zdecydowanie prowadzi jedyny kandydat Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Drugi jest Grzegorz Braun. Dalej znajduje się czterech kandydatów Partii KORWiN: Artur Dziambor, Konrad Berkowicz, Jacek Wilk i Janusz Korwin-Mikke. Czterech korwinowców ma jednak o dwóch elektorów więcej, niż ma sam jeden Krzysztof Bosak. Może się więc okazać, że dzisiejsze dwa zjazdy będą w ostatecznej rywalizacji decydujące. Będziemy informować o wynikach.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY