REKLAMA

W ten weekend kolejne cztery zjazdy prawyborcze Konfederacji

W ten weekend kolejne cztery zjazdy prawyborcze Konfederacji

Przed nami kolejne cztery zjazdy prawyborcze Konfederacji. W sobotę zjazd w Krakowie oraz Katowicach. W niedzielę czas na Opole oraz Wrocław.

Rejestracja na najbliższe zjazdy w Krakowie i Katowicach już zamknięta. Przypominamy, że w najbliższy weekend odbywają się cztery kolejne zjazdy prawyborcze Konfederacji. Konfederacja jest jedyną formacją polityczną, w której szeregowi działacze, sympatycy i wyborcy mają realny wpływ na wybór kandydata na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W prawyborach startuje dziewięciu kandydatów. Sympatyk każdego środowiska tworzącego Konfederację znajdzie coś dla siebie.

Na tę chwilę w liczbie głosów zdecydowanie prowadzi jedyny kandydat Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Drugi jest Grzegorz Braun. Dalej znajduje się czterech kandydatów Partii KORWiN: Artur Dziambor, Konrad Berkowicz, Jacek Wilk i Janusz Korwin-Mikke. Czterech korwinowców ma jednak o dwóch elektorów więcej, niż ma sam jeden Krzysztof Bosak. Może się więc okazać, że najbliższe dwa zjazdy będą decydujące. W Katowicach wybranych zostanie aż 38 elektorów.

ZOBACZ TAKŻE: 2 stycznia 1939 roku zmarł Roman Dmowski. Pamiętamy o Wielkim Polaku

W ten weekend odbędą się kolejne cztery zjazdy prawyborcze Konfederacji. W sobotę 4 stycznia dwa: o 11:00 w Krakowie, o 18:00 w Katowicach, a w niedzielę 5 stycznia o 11:00 w Opolu i o 18:00 we Wrocławiu. Zjazd w Krakowie odbędzie się w hotelu Park Inn by Radisson Krakow przy ul. Monte Cassino 2, a zjazd w Katowicach w Hotel by Vienna House Easy przy ul. Sokolskiej 24. Dzień później zjazd opolski w Hotel Mercure Opole przy ul.Krakowskiej 57-59, a wrocławski w NOT Wrocław przy ul. Piłsudskiego 74.

REKLAMA

Komentarze