Stany Zjednoczone zamordowały irańskiego generała. Czeka nas wojna?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

Stany Zjednoczone zamordowały irańskiego generała, Kasema Sulejmaniego, a także przywódcę irackiej milicji. Czeka nas wojna?

Stany Zjednoczone znowu zaatakowały w innym kraju. Wczoraj wieczorem w ataku rakietowym zginęło dwóch przywódców powiązanych z Iranem. Tym razem zamordowali irańskiego generała. Chodzi o Kasema Sulejmaniego, słynnego dowódcę Sił Ghods, elitarnej jednostki Korpusu Strażników Rewolucji Irańskiej. Zamordowany został także Abu Mahdi al-Muhandis, przywódca irackiego Hezbollahu. Władze Iranu, na czele z Najwyższym Przywódcą (Ali Chamenei) oraz prezydentem Hasanem Rouhanim już zapowiadają zemstę.

Zanim jednak usłyszymy tłumaczenia zwolenników polityki USA, że były to słuszne działania Amerykanów, pora zwrócić uwagę na fakty. Wyobraźmy sobie, że siły specjalne Federacji Rosyjskiej mordują na terenie np. Ukrainy polskiego i ukraińskiego generała. Stany Zjednoczone po raz kolejny w swojej historii złamały wszelkie możliwe zasady międzynarodowe i dokonały zwyczajnej zbrodni na przywódcach państwa i organizacji, które przeszkadzały w ich polityce na Bliskim Wschodzie, ale z którymi nie toczą wojny. Jest to fakt, nawet jeśli polityka Iranu może nam się nie podobać.

ZOBACZ TAKŻE: W ten weekend kolejne cztery zjazdy prawyborcze Konfederacji

Iran i Hezbollah, mimo że to państwo i organizacje islamistyczne, to trzeba też pamiętać, że Irańczycy to nie Arabowie, a także że wyznają islam szyicki, a nie sunnicki, który odpowiedzialny jest za islamskie organizacje terrorystyczne i zamachy w Europie. Działania Amerykanów mogą też doprowadzić do wojny na Bliskim Wschodzie, której konsekwencje możemy odczuć także w Europie. Znany z uległości wobec USA polski rząd może też próbować zaangażować w to polską armię. Już teraz władze Iranu zapowiedziały zemstę. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY