Niemcy atakują Polskę. “Największa porażka Europy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemcy

Niemcy / Fot. Pixabay

W największym niemieckim dzienniku, Sueddeutsche Zeitung, redaktor naczelny tego pisma atakuje Polskę i Węgry. “Największa porażka Europy”.

Sueddeutsche Zeitung to największa gazeta w Niemczech. Ma ona oczywiście profil lewicujący. Często więc atakuje odradzające się w całej Europie i świecie nacjonalizmy. Można powiedzieć, że jest to niemiecki odpowiednik polskojęzycznej Gazety Wyborczej. Narody Europy na szczęście przestały reagować na zaklęcia pod tytułem “patriotyzm jest jak faszyzm”, wspierając siły narodowe, konserwatywne czy “populistycznie prawicowe”.

Lewicowi i liberalni Europejczycy karmieni są oczywiście mitem, jakoby rządy PiS-u w Polsce czy Fideszu na Węgrzech to rządy nacjonalizmów. My oczywiście znamy prawdę – Kaczyński i Orban lubią wykorzystywać te hasła, ale obaj mają u siebie prawdziwie narodową opozycję. Redaktor naczelny Sueddeutsche Zeitung, Kurt Kister, zapragnął oczywiście podgrzać te mity i postraszyć “nowoczesnych” Niemców nacjonalizmem, nazywając Polskę i Węgry “największymi porażkami Europy”.

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Hołownia to żaden katolik. Akceptuje aborcję

“Dziś liczne kraje, najdobitniej Węgry i Polska, wybrały nacjonalistyczny model, w którym wartości zachodnie jak emancypacja, aspekty podziału władz, solidarność z migrantami, wolność sztuki i prasy i wiele innych uważane są za szkodliwe”, pisze. Obawia się także o kondycję Unii Europejskiej: “Być może Unia Europejska, taka, jaką znamy dziś, za kilka lat przestanie istnieć”. Z okazji Nowego Roku życzymy sobie i naszym Czytelnikom, aby nie były to tylko mokre sny niemieckiego redaktora.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY