Wybrano nowego sędziego do TK oraz siedmiu członków PKW

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj Sejm wybrał nowego sędziego do Trybunału Konstytucyjnego oraz siedmiu nowych członków do Państwowej Komisji Wyborczej.

Wczoraj Sejm wybrał nowego sędziego do Trybunału Konstytucyjnego. Jest nim prof. Rafał Wojciechowski. Został nim oczywiście z nadania polityków Prawa i Sprawiedliwości. Z tego powodu głosowanie w Sejmie wyglądało w następujący sposób: wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości byli za, podobnie jak Konfederacji. Konfederaci widocznie ocenili samą postać profesora. Wszystkie pozostałe partie były przeciwne tylko dlatego, że propozycja wyszła od PiS.

Zupełnie inaczej wyglądało głosowanie nowych siedmiu członków Państwowej Komisji Wyborczej. Cała siódemka została zaproponowana przez “bandę czworga”: PiS zaproponował Zbigniewa Cieślaka, Dariusza Lasockiego i Arkadiusza Pikulika, Koalicja Obywatelska zgłosiła Ryszarda Balickiego oraz Konrada Składowskiego, tzw. Lewica Liwiusza Laskę, a PSL Macieja Miłosza. Cała “banda czworga” zagłosowała więc zgodnie na “tak”, także na tych pisowskich kandyatów.

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy kiedy wybory na przewodniczącego PO. Kto nim będzie?

Jak widać, walka totalnej opozycji z rządem to tylko kabaret i teatrzyk dla ludu. W jednym głosowaniu mamy totalną wojnę, co wszystkim służy – PiS robi swoje, a opozycja mobilizuje elektorat – a kiedy interes jest wspólny, po cichutku wszyscy zgodnie głosują. Po Prezydium Sejmu, także Państwowa Komisja Wyborcza była zamknięta dla przedstawicieli Konfederacji. Politycy jedynej w obecnym parlamencie opozycji merytorycznej zagłosowali przeciw układowi.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY