REKLAMA

Wiemy kiedy wybory na przewodniczącego PO. Kto nim będzie?

Wiemy kiedy wybory na przewodniczącego PO. Kto nim będzie?

Wczoraj wieczorem obradował zarząd Platformy Obywatelskiej. Wiemy już kiedy odbędą się wybory na przewodniczącego PO. Poznamy go najpóźniej 8 lutego.

REKLAMA

Podczas wczorajszego spotkania zarządu partii, politycy PO rozmawiali na temat kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która będzie reprezentować partię w majowych wyborach prezydenckich. Zdecydowano także o wyglądzie wyboru nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Wybory odbędą się 25 stycznia przyszłego roku, a ewentualna druga tura już 8 lutego.

Głosować będą mogli wszyscy członkowie partii, którzy uregulują swoje składki partyjne. Jeśli 25 stycznia jakiś kandydat otrzyma więcej, niż 50% głosów, druga tura się oczywiście nie odbędzie. Wiele wskazuje na to, że już na początku przyszłego roku skończy się w polskiej polityce pewna era, a Grzegorz Schetyna będzie musiał znaleźć dla siebie nowe zajęcie w Koalicji Obywatelskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Kamysz cieszy się z kandydatury Hołowni: „Zabierze sporo głosów PO”

Na tę chwilę nie wiadomo bowiem, czy Grzegorz Schetyna w ogóle zamierza ubiegać się o stanowisko przewodniczącego partii ponownie. Wiemy za to, że o fotel szefa walczyć mają zamiar: Joanna Mucha, Borys Budka i Bogdan Zdrojewski. Zastanawia się jeszcze Bartosz Arłukowicz. Szczęśliwie dla prawdziwie ideowej i propolskiej opozycji, raczej żadna z wyżej wymienionych kandydatur nie jest wstanie uratować PO przed powolnym pójściem na dno.

REKLAMA

Komentarze