Wylosowano pary 1/8 Ligi Mistrzów: Polacy zagrają z ciężkimi rywalami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Poniedziałek wylosowano pary 1/8 Ligi Mistrzów. Miłośnicy piłki nożnej ujrzą ciekawe i wyrównane mecze. Polacy grający w Bayernie Monachium, Napoli, Borussii Dortmund podejmą rywali wysokiego kalibru. Pierwsze spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się 18-26 lutego, a rewanże 10-18 marca.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA brały udział kluby tylko z pięciu najsilniejszych federacji piłkarskich (Anglia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania). W ten sposób wylosowano wyrównane pary podczas, których ujrzymy emocjonujące rywalizacje.

Zobacz także: Coraz więcej obcokrajowców zakłada w Polsce firmy. Najliczniejsi Ukraińcy

Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie londyńską Chelsea, która zajmuje 4.miejsce w krajowych rozgrywkach tracąc 20 punktów do liderującego w tabeli Liverpool prowadzonego przez niemieckiego trenera Jurgena Kloppa.

Kolejny niemiecki czołowy zespół Borussia Dortmund wraz z jej wicekapitanem Łukaszem Piszczkiem podejmie klub prowadzony przez byłego trenera klubu z Zagłębia Ruhry, Thomasa Tuchela. Paris Saint Germain m.in. z Neymarem i Kylianem Mbappe w składzie pojedzie na Westfalenstadion w pierwszym meczu.

Wojciech Szczęsny natomiast pojedzie do francuskiego Lyonu rozegrać pojedynek z siedmiokrotnym mistrzem krajowych rozgrywek. Jest to jeden z najłatwiejszych rywali dla Juventusu Turyn, który mogli wylosować.

Najcięższe zadanie stoi po stronie Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Dwaj reprezentanci Polski ze swoim Napoli podejmą rękawice z zdolną do wygrania hiszpańskiej ligi oraz europejskich rozgrywek Barceloną.

Pozostałe pary 1/8 Ligi Mistrzów

https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1206535537902989312

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY