SLD łączy się z Wiosną Roberta Biedronia. O 14:00 konferencja prasowa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Gorący polityczny weekend. Trwa największy zjazd Konfederacji, Platforma Obywatelska wybiera kandydata na prezydenta, a Wiosna łączy się z SLD.

Przed nami bardzo ciekawy weekend polityczny. Właśnie trwa największy zjazd prawyborczy Konfederacji – zarejestrowało się 1800 osób. Platforma Obywatelska wybiera swojego kandydata na prezydenta. Tymczasem dzieje się też na lewicy. Wiosna Roberta Biedronia, która miała być nową, progresywną partią, niewchodzącą w alianse z leśnymi dziadkami, właśnie decyduje o połączeniu się, a właściwie rozmyciu się w ramach Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Politycy lewicy będą oczywiście przekonywać, że jest to fuzja dwóch ugrupowań. Fakt jest jednak taki, że trwa obecnie konwencja Wiosny Roberta Biedronia, podczas której decydowane jest połączenie się z SLD. Rozpoczyna się też konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, podczas której postkomuniści zmienią statut swojego ugrupowania, a także prawdopodobnie również nazwę partii. W praktyce Wiosna roztopi się więc w SLD, który zwyczajnie przejdzie “rebranding”.

ZOBACZ TAKŻE: W ten weekend kolejne zjazdy Konfederacji. Bosak się umocni?

Sojusz Lewicy Demokratycznej powstał w 1991 roku, początkowo jako koalicja lewicowych ugrupowań, na czele z Socjaldemokracją Rzeczypospolitej Polskiej. SdRP powstała na tym samym zjeździe, na którym rozwiązała się Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Nazwa wprost nawiązywała do Socjaldemokracji Królestwa Polskiego i Litwy, z której wyrósł cały polski ruch komunistyczny. Można więc powiedzieć, że Wiosna zakończyła żywot, znikając w ramach mroźnej, starej zimy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY