REKLAMA

W ten weekend kolejne zjazdy Konfederacji. Bosak się umocni?

W ten weekend kolejne zjazdy Konfederacji. Bosak się umocni?

Przed nami kolejne cztery zjazdy Konfederacji. O 11:00 wielki zjazd w Warszawie, a o 18:00 w Kielcach. Czy Krzysztof Bosak umocni się na prowadzeniu?

REKLAMA

Konfederacja jest w trakcie prawyborów. W szesnastu zjazdach wojewódzkich, członkowie partii tworzących Konfederację oraz sympatycy tego sojuszu narodowców i wolnościowców, spośród dziewięciu kandydatów wybierają tego, kto według nich najlepiej będzie walczył o fotel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Za nami zjazdy w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku i Bydgoszczy. Prowadzi Krzysztof Bosak, jedyny kandydat Ruchu Narodowego, który ma już 21 elektorów.

Dzisiaj czeka nas prawdopodobnie największy zjazd wojewódzki Konfederacji. O godzinie 11:00, w In1place przy ul. Szarych Szeregów 11, rozpoczyna się zjazd Konfederacji w Warszawie. Michał Wawer, jeden z liderów Ruchu Narodowego ujawnił niedawno, że w Warszawie będzie głosowało około półtora tysiąca osób. To więcej, niż na czterech poprzednich zjazdach razem. Wynik jest trudny do przewidzenia. Na pewno dobre wyniki osiągną czterej kandydaci Partii KORWiN, ale to Krzysztof Bosak wydaje się mieć największe poparcie.

ZOBACZ TAKŻE: Bąkiewicz zapowiada stworzenie Centrum Niepodległości. To odpowiedź na atak wobec narodowców

Po południu, o godzinie 18:00 zjazd w Kielcach, w Grand Hotel przy ul. Sienkiewicza 78. Bardzo prawdopodobne, że w Kielcach zwycięży Krzysztof Bosak. To z tego okręgu wyborczego wiceprezes Ruchu Narodowego dostał się do Sejmu, to tam jako poseł otwierać będzie niedługo lokal Konfederacji, to tam znajdują się jego współpracownicy i działacze, bez których nie znalazłby się w Sejmie. Z racji olbrzymiej liczby uczestników zjazdu w Warszawie, wyniki możemy poznać późnym popołudniem, a wyniki z Kielc wieczorem. Jutro zjazdy w Rzeszowie i Lublinie.

REKLAMA

Komentarze