Dyrektor Muzeum Narodowego złożył rezygnację: Gliński przyjął jego dymisję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. niezalezna.pl

Dyrektor Muzeum Narodowego prof. Jerzy Miziołek złożył rezygnację ze stanowiska. Minister Kultury, wicepremier Piotr Gliński przyjął jego dymisję. Zdecydował również jednocześnie o zorganizowaniu konkursu do wyłonienia nowego dyrektora.

Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przyjął rezygnację prof. Jerzego Miziołka. Dotychczasowy dyrektor Muzeum Narodowego złożył dymisję – “Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyjął rezygnację prof. dr. hab. Jerzego Miziołka ze stanowiska dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Bojowniczki ISIS wróciły do Europy: „Chcą umrzeć jako męczenniczki”

W komunikacie ministerstwa podziękowano również za wykonaną pracę prof. Miziołka. Wyrażona także, nadzieję że jego następca będzie kontynuował zmiany w zakresie usprawniającym działanie instytucji.

Prof. Jerzy Miziołek był dyrektorem MNW od 30 listopada 2018 r. Wcześniej – po podaniu się w maju 2018 r. do dymisji dr Agnieszki Morawińskiej, która kierowała placówką przez 8 lat – p.o. dyrektora Muzeum Narodowego był Piotr Rypson.

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY