REKLAMA

Bojowniczki ISIS wróciły do Europy: „Chcą umrzeć jako męczenniczki”

Bojowniczki ISIS wróciły do Europy: „Chcą umrzeć jako męczenniczki”

Bojowniczki ISIS wracają do Europy – podkreślają, że „chcą umrzeć jako męczenniczki”. Dwie Kobiety po deportacji z Turcji zostały przewiezione do Belgii.

Belgijski sąd skazał kobiety zaocznie – przyłączyły się one do Państwa Islamskiego jeszcze w 2015 roku. Kobiety wylądowały w Brukseli w piątek wieczorem – jedna z nich została przewieziona do więzienia w Brugii, druga trafiła do zakładu karnego w Antwerpii.

„Po przybyciu do Brukseli siostry Benmezian zostały przekazane w ręce funkcjonariuszy Federalnej Policji Sądowej (FGP) z Antwerpii (…). Obie kobiety zostały skazane zaocznie przez sąd pierwszej instancji w Antwerpii na pięć lat więzienia za udział w działaniach grupy terrorystycznej” – poinformowała belgijska prokuratura.

CZYTAJ TAKŻE: Tysiące fanatyków ISIS dotrze do Europy? Konsekwencje tureckiej inwazji

Informacja została potwierdzona także przez potwierdziła rzeczniczkę belgijskiej służby więziennej, Kathleen Van De Vijver. Okazuje się, że zatrzymane kobiety to siostry – jedna z nich może wymagać opieki zdrowotnej. Ich adwokaci chcą odwołać się od wyroku i utrzymują, że siostry były więzione w nieludzkich warunkach.

Warto zaznaczyć, że przed wyjazdem do Syrii i zatrzymaniem przez służby siostry utrzymywały, że gardzą zachodnią demokracją. Kobiety poślubiły bojowników ISIS – w listach podkreślały, że „chcą umrzeć jako męczenniczki”.

REKLAMA

Komentarze