Dobry car, źli bojarzy. Kaczyński zajmie się tematem Biejat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia commons

Jarosław Kaczyński wypowiedział się ws. afery z funkcją dla Magdaleny Biejat z Partii Razem. “Ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana”.

Przypominamy: kilkanaście dni temu funkcję przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny otrzymała Magdalena Biejat ze skrajnie lewackiej Partii Razem, która dostała się do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Została przewodniczącą mimo, że większość członków komisji związana jest z partią rządzącą. Wywołało to olbrzymi szok.

Do akcji ruszyły środowiska ideowej prawicy: Konfederacji, Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, obrońców życia. Robert Winnicki i inni politycy Konfederacji wprost zaczęli mówić o nieformalnej koalicji “PiS-SLD”, o “Zjednoczonej Lewicy” czy “Zjednoczonych Socjalistach”. PiS wiele stracił w oczach przeciwników aborcji, obrońców tradycyjnego modelu rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki komentuje aferę ws. Mariana Banasia: Być może do niego zadzwonię

Uderzyło to więc w wizerunek PiS-u jako partii prawicowej, patriotycznej i rodzinnej, chociaż świadomi prawicowcy wiedzą, że PiS taką partią nigdy nie był. Zaczęto więc znowu grać starym sposobem: dobry car, źli bojarzy. Jarosław Kaczyński obiecał, że sprawa niedługo będzie rozwiązana. “Chcę wszystkich uspokoić: dla nas sprawy rodziny są najważniejsze” – mówi Kaczyński. Ktoś w to jeszcze wierzy?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY