[SONDAŻ] Rośnie “Lewica” i Konfederacja. Ideowa prawica ma już 9%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

W sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl, kojarzonego jednoznacznie z obozem władzy, PiS traci poparcie, a Konfederacja zyskuje.

Konfederacja zyskuje w sondażach! W najnowszym badaniu Social Changes dla portalu wPolitycye.pl, jednoznacznie wspierającego rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, PiS traci, a Konfederacja ma już 9% poparcia! Pierwszy, chociaż z małą stratą, nadal oczywiście jest PiS z 40% poparcia. Druga Koalicja Obywatelska ma 25% (bez zmian). Trzecia jest rosnąca wyraźnie Lewica z 17%.

Niestety wzrost poparcia dla Lewicy jest zauważalny. Miejmy nadzieję, że politycy Prawa i Sprawiedliwości i pracownicy mediów ich wspierających pójdą po rozum do głowy, ponieważ chęć osłabienia Platformy Obywatelskiej skończyć się może powstaniem naprawdę potężnego środowiska skrajnie lewicowego, które może wywrócić nasze państwo do góry nogami.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja chce odwołania ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego

Konfederacja wyprzedziła tzw. “Koalicję Polską”, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe z pozostałościami Kukiz’15. Sojusz narodowców i wolnościowców ma już 9% poparcia (wzrost o jeden punkt procentowy). PSL i Kukiz’15 mają z kolei 8% poparcia, co oznacza spadek o jeden punkt. Jak widać, podział na PiS i PO powoli się kończy, szczególnie wśród młodzieży, która masowo zaczyna popierać Konfederacją i Lewicę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY