Ranking europejskich nacjonalizmów. Jest też Polska

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.WikimediaCommons

BBC, słynna brytyjska telewizja, zorganizowała ranking europejskich nacjonalizmów. Pierwsze miejsce zajmują Węgry. Jest też Polska.

Co ciekawe, wbrew straszeniu Polaków przez skrajną lewicę o “faszystowskiej” Polsce, zajmujemy w rankingu dopiero siedemnastą pozycję. Na pierwszym miejscu znajdują się Węgry, gdzie rządzący Fidesz zdobył 49% poparcia. Nie do końca wiadomo jakim cudem BBC uznaje Fidesz za nacjonalistyczny, chociaż partia Viktora Orbana należy do Europejskiej Partii Ludowej, a PiS za nacjonalistyczny nie został uznany, ale niech już będzie.

Do wyniku Fideszu dołożone zostało oczywiście także 19% zdobyte przez rzeczywistą partię narodową na Węgrzech, a więc znany nam z Marszów Niepodległości Jobbik. Na dalszych miejscach znajduje się Austria (Wolnościowa Partia Austrii z 26% poparcia w kraju), Szwajcaria (Szwajcarska Partia Ludowa z 26%), Dania (Duńska Partia Ludowa z 21%), Belgia (Nowy Sojusz Flamandzki z 20%), Estonia, Finlandia i Szwecja, gdzie tamtejsi narodowcy też osiągają ponad 15% poparcia.

ZOBACZ TAKŻE: “Koalicja PiS-SLD kwitnie”. PiS daje władzę skrajnej lewicy

Wymieniana jest także Francja (Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, czyli dawny Front Narodowy), Włochy czy Holandia. Nad Polską znajdują się też często wyśmiewane przez polskich patriotów Niemcy. Alternatywa dla Niemiec zdobyła w ostatnich wyborach prawie 13% głosów. Polska znajduje się na siedemnastym miejscu, gdyż Konfederacja zdobyła tylko niecałe 7% głosów. Każdy naród, a więc i partia narodowa, różni się od siebie. Oby tylko w Polsce było coraz lepiej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY