Robert Winnicki wiceprzewodniczącym Komisji Energii i Skarbu Państwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego został wiceprzewodniczącym Komisji Energii i Skarbu Państwa.

Robert Winnicki, który jest jednym z inicjatorów i liderów Konfederacji, która uzyskała 11 miejsc w Sejmie, został wiceprzewodniczącym Komisji Energii i Skarbu Państwa. Bardzo dobrze, że przywódca narodowców będzie jedną z osób decyzyjnych w tak ważnej komisji, odpowiadającej między innymi za bezpieczeństwo energetyczne Polski. Prezes Ruchu Narodowego skomentował to na Twitterze:

“Będę zabiegał o rzeczową debatę m. in. na temat: Pakietu Klimatycznego, przyszłości polskiego górnictwa, odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej czy realnej dywersyfikacji dostaw gazu” – napisał Winnicki. Prezes narodowców ma w tej sprawie już doświadczenie, gdyż zajmował się już takimi sprawami także w poprzedniej kadencji Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Konfederacja w środku

Niestety to jedna z niewielu dobrych informacji płynących do nas z pierwszych prac nowego Sejmu. Konfederaci zostali wycięci z prezydium Sejmu, nie dostali także żadnego przewodniczącego komisji, a w parlamencie na razie kwitnie zgodna koalicja okrągłostołowa, w której jest cała “banda czworga” – PiS, KO, SLD i PSL. Miejmy nadzieję, że dobrzy katolicy i patrioci głosujący na PiS otworzą w końcu oczy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY