REKLAMA

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Konfederacja w środku

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Konfederacja w środku

Konfederacja w Sejmie. Dzisiaj pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu. Do walki o Polskę staje 11 konfederatów, narodowców i wolnościowców.

Rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji polskiego Sejmu. Wśród 460 posłów znajduje się „złota jedenastka” Konfederacji. Pięciu członków Ruchu Narodowego: Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak, Krystian Kamiński. Pięciu wolnościowców: Jakub Kulesza, Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Dobromir Sośnierz i Artur Dziambor. A na dokładkę Grzegorz Braun. Konfederacja rozpoczyna parlamentarną walkę o Polskę!

REKLAMA

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu rozpoczęło się o godzinie 12:00. Otworzył je nowy marszałek senior, Antoni Macierewicz. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda. W pierwszym rzędzie ław poselskich, mniej więcej na środku, stał Janusz Korwin-Mikke. W środku Sejmu siedzi właśnie Konfederacja. Przez jakiś czas miało miejsce spore zamieszanie z podziałem miejsc w Sejmie, kto gdzie będzie siedział.

ZOBACZ TAKŻE: X Marsz Niepodległości za nami. Krótkie podsumowanie

Po długiej wypowiedzi prezydenta, który gratulował nowym posłom i przedstawiał swoje wrażenia i oczekiwania względem pracy parlamentu, głos zabrał marszałek senior. „Choć ten Sejm jest bardzo zróżnicowany, to większość wsparła te ugrupowania, które odwoływały się do wartości narodowych, niepodległościowych, katolickich”. Miejmy nadzieję, że nowy Sejm rzeczywiście takie wartości będzie realizował. Obecność Konfederacji daje taką nadzieję.

REKLAMA

Komentarze