Policja ukarała 40 kierowców mandatami za nielegalne wyścigi samochodowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Policja

Grupa miłośników motoryzacji z Konina zorganizowała zlot. Policja została zaproszona na niego. Podczas trwania spotkania, funkcjonariusze zatrzymali 46 kierowców. Wystawiła w sumie 40 mandatów za przekroczenie prędkości lub za zły stan techniczny pojazdu.

Konińska nieformalna grupa miłośników motoryzacji organizuje co jakiś czas zloty, na których odbywają się nielegalne wyścigi. Na ostatni z nich została zaproszona ironicznie Policja. Organizatorzy nie spodziewali się ich przybycia.

“Pod ich przykrywką często organizowane są nielegalne wyścigi po ulicach” – zauważył oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski.

Zobacz także: Papież Franciszek martwi się o Żydów

Konińscy funkcjonariusze z grupy pościgowej SPEED zajmującej się zatrzymywaniem kierowców przekraczających prędkość w sposób znaczny na nieszczęście organizatorów przybyli na zlot.

“Zdając sobie sprawę z ironii zawartej w zaproszeniu, na konińskich ulicach w piątek wieczorem pojawiło się sześć nieoznakowanych bmw i jeden opel insignia, a także klika oznakowanych radiowozów, przeznaczonych do “uczestnictwa” w zlocie” – wyjawił oficer konińskiej policji.

Zatrzymano 46 kierowców w celu wylegitymowania. 40 zostało ukaranych mandatami za zły stan techniczny pojazdów, nadmierną prędkość. Pięciu z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Zatrzymano także dwa dowody rejestracyjne.

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY