REKLAMA

Papież Franciszek martwi się o Żydów

Papież Franciszek martwi się o Żydów

Podczas środowej audiencji generalnej Papież Franciszek zamartwiał się o Żydów i obawia się rosnącego antysemityzmu na świecie. Prześladowania Żydów są nieludzkie i niechrześcijańskie. Zaznaczył także ważność posiadania rodziny, jako wyraz miłości do Boga.

Przypomniał o historii prześladowań Żydów oraz wspomniał o okrucieństwach dokonywanych na wyznawcach judaizmu – „Naród żydowski wiele wycierpiał w historii. Był wyganiany, prześladowany. W minionym wieku widzieliśmy wiele, wiele okrucieństwa wobec narodu żydowskiego” – powiedział Papież Franciszek.

Zobacz także: Działalność proaborcyjna będzie finansowana z budżetu UE? Kontrowersyjna opinia

„Dzisiaj zaczyna się odradzać nawyk prześladowania Żydów. Bracia i siostry, to nie jest ludzkie ani chrześcijańskie. Żydzi są naszymi braćmi i nie można ich prześladować. Zrozumiano?” – wyraźnie podkreślił Ojciec Święty.

Papież błogosławi małżonków i Czechów

Podczas środowej audiencji generalnej, Franciszek pobłogosławił polskie rodziny i podkreślił charakter małżeństwa – „Małżonkowie, którzy kochają i rodzą życie, są prawdziwą żywą figurą, zdolną ukazać Boga Stwórcę i Zbawiciela. Ich miłość staje się symbolem intymnej rzeczywistości Boga”.

Swoją pielgrzymkę do Watykanu odbyła grupa wierzących z Czech, która wiążę się z 30. rocznicą kanonizacji św. Agnieszki przez Jana Pawła II – „Niech święta Agnieszka, której figurę przynieśliście, dalej wstawia się za wami, abyście mogli z odnowionym entuzjazmem żyć Ewangelią, angażując się na rzecz dobra wspólnego pośród wielu współobywateli, którzy dalej nie znają Pana Jezusa”.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze