Władysław Kośniak-Kamysz chce prawyborów na opozycji. Nowa moda?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak wczoraj informowaliśmy, Donald Tusk ogłosił rezygnację z pomysłu startu w najbliższych wyborach prezydenckich. Kośniak-Kamysz proponuje prawybory.

Donald Tusk nie chce startować na prezydenta. Podobno ma to związek z wynikami sondaży, które nie dawały Tuskowi takiego poparcia, jakie otrzymywał Andrzej Duda. Wywołało to smutek i złość zwolenników tak zwanej totalnej opozycji, przerażonej możliwością wyboru prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Władysław Kośniak-Kamysz proponuje prawybory na opozycji.

Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego chce, żeby wybory odbyły się w ramach tej części polskiej opozycji, która w Unii tworzy Europejską Partię Ludową, a więc partię liberałów chowających się pod płaszczykiem chadecji. W Polsce członkami EPL jest Platforma Obywatelska i właśnie PSL. Co ciekawe, szefem Europejskiej Partii Ludowej podobno ma zostać… Donald Tusk.

ZOBACZ TAKŻE: Będą prawybory w Konfederacji! Kto będzie kandydatem? [WIDEO]

Prawybory na opozycji nie obejmowałyby tzw. Lewicy. “Rozumiem lewicę, że ona chce wystawić swojego kandydata”, powiedział szef ludowców. Wcześniej apele o organizację prawyborów w Koalicji Obywatelskiej wysyłali niektórzy politycy PO. Narodziła się nowa moda? Przypomnijmy, że jako pierwsza o organizacji wewnętrznych prawyborów poinformowała Konfederacja.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY