Pompowana przez TVPiS “Lewica” zapowiada, że będzie rządzić

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tzw. Lewica, czyli Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dostała się do Sejmu. Ma 49 posłów. Włodzimierz Czarzasty już zapowiada, że będą rządzić.

Przez ostatnie lata przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty zapowiadał, że SLD wróci do Sejmu. Dzięki zawiązaniu sojuszu z Partią Razem oraz “nową jakością” na polskiej scenie politycznej, jaką miała być Wiosna Roberta Biedronia, które to zdecydowały się startować z list SLD, obietnice Czarzastemu udało się spełnić.

Duża w tym zasługa pompowania w tzw. publicznej telewizji. TVP zapraszała przedstawicieli SLD czy nawet skrajnie lewackiej Partii Razem wielokrotnie. Oczywiście stała za tym chęć politycznego osłabienia największej partii opozycyjnej, jaką była i nadal nią pozostaje Platforma Obywatelska. PiS i TVP kierowały się więc interesem własnej partii, a nie narodu i państwa.

ZOBACZ TAKŻE: Komuniści na listach lewicy. Członek KPP na wysokim miejscu w Koszalinie

Teraz Włodzimierz Czarzasty wprost zapowiada, że jego celem jest… rządzenie Polską za cztery lata. “Chcemy rządzić za cztery lata. Musimy się do tego realnie przygotować. Dobrze, że jest na to czas. Ja jestem pragmatykiem” – mówi. Sukcesem wyborów w 2015 r. było wyrzucenie SLD z Sejmu. PiS to zawalił. Prawdziwi patrioci muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Czy lewicę uda się powstrzymać?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY