SONDAŻ: 6% Konfederacji w CBOS! Kolejny dobry sondaż

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. asta24.pl

CBOS do tej pory dawał Konfederacji po około 2-3% poparcia. W najnowszym badaniu jednej z najbardziej znanych sondażowni Konfederacja ma aż 6% poparcia!

Kolejny świetny sondaż dla Konfederacji. Prorządowa sondażownia Centrum Badania Opinii Społecznej do tej pory dawała Konfederacji po 2-3% poparcia. Tym razem jest to dwa razy więcej. Według badania CBOS na Konfederację chce zagłosować 6% Polaków. Oczywiście sondaże CBOS należy traktować z przymrożeniem oka, ale tendencja wzrostowa Konfederacji jest zauważalna.

Pierwsze miejsce zajmuje oczywiście komitet Prawa i Sprawiedliwości. Według badania CBOS na partię rządzącą chce zagłosować aż 46% ankietowanych. Na komitet Koalicji Obywatelskiej głos deklaruje tylko 19% badanych. Różnica pomiędzy PiS i PO jest druzgocząca i tradycyjnie dużo większa niż we wszelkich badaniach innych sondażowni. Trzecie SLD ma tutaj 9% poparcia.

ZOBACZ TAKŻE: SONDAŻ: Nawet w pisowskich mediach Konfederacja wchodzi do Sejmu

Tak zwana “Koalicja Polska”, czyli de facto Polskie Stronnictwo Ludowe z niedobitkami Kukiz’15 może liczyć na poparcie ośmiu procent naszych rodaków. Ostatnia jest Konfederacja, ale tak jak pisaliśmy na początku, wedle badania także i ona znalazłaby się w Sejmie z 6%-owym poparciem. CBOS przewiduje niemożliwą frekwencję. Pamiętajmy też, że sondaże to nie wszystko. Wszystko zależy od naszej mobilizacji już w najbliższą niedzielę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY