REKLAMA

SONDAŻ: Nawet w pisowskich mediach Konfederacja wchodzi do Sejmu

SONDAŻ: Nawet w pisowskich mediach Konfederacja wchodzi do Sejmu

Szok i niedowierzanie. Nawet w sondażach przeprowadzonych dla pisowskich mediów Konfederacja rośnie. W sondażu Social Changes dla w wPolityce.pl ma 6%.

REKLAMA

W sondażu pracowni Social Changes, przeprowadzonym dla portalu wPolityce.pl Konfederacja ma wystarczająco wysokie poparcie, żeby znaleźć się w nowej kadencji Sejmu. Ankieta została przeprowadzona metodą CAWI w dniach 4-10 października na grupie 1010 Polaków. Pierwsze miejsce zajmuje oczywiście PiS.

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 47,3% poparcia. Druga jest Koalicja Obywatelska. Komitet PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych ma 24,4% poparcia. Trzeci jest KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Pompowana przez ostatnie miesiące w państwowej telewizji lewica może liczyć na 16,2%. Czwarta jest „Koalicja Polska”, a więc komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego – 6,1%.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja rośnie w sondażach i po debatach, więc znowu atakują

6% poparcia ma Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Już nawet w sondażach przeprowadzonych na zlecenie mediów prorządowych i propisowskich Konfederacja zyskuje i uzyskuje wyniki, które świadczą o wejściu do Sejmu. W porównaniu z ostatnim badaniem poparcie dla Konfederacji wzrosło o pół punktu procentowego. Miejmy nadzieję, że trend się utrzyma.

REKLAMA

Komentarze