Nienawiść do Kościoła znowu się budzi. Wspominamy ofiary

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ globtroter.pl

Ostatnie wydarzenia, jak np. prowokacja Adama Darskiego ps. “Nergal” mogą doprowadzić do wzrostu agresji wobec katolików. Nienawiść do Kościoła zabiła tysiące.

Dzisiaj wspominamy Amalię Abad Casasempere, hiszpańską błogosławioną Kościoła katolickiego. Zamordowana 28 września 1936 roku przez komunistycznych, antyklerykalnych bandytów była działaczką hiszpańskiej Akcji Katolickiej. To jedna z ofiar czerwonego terroru podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Amalia Abad Casasempere jest jedną z grupy Józefa Aparicio Sanza i 232 towarzyszy. To grupa 233 hiszpańskich męczenników, ofiar nienawiści do Kościoła katolickiego w czasie antykomunistycznej krucjaty generała Francisco Franco, ratującego kraj przed czerwonym terrorem. Dzisiaj obchodzimy też rocznicę objęcia przez niego dowództwa nad wojskami nacjonalistycznymi.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpański sąd wydał zgodę na przeniesienie prochów Franco

Grupa ta była beatyfikowana przez Papieża-Polaka 11 marca 2001 roku. Jan Paweł II powiedział wtedy: “Chrześcijanie, dla których świętość jest celem życiowym, mogą zmienić społeczeństwo, ponieważ budując przyszłość na wartościach ewangelicznych, wprowadzają pokój i sprawiedliwość. Męczennicy, o których dziś mówimy z wdzięcznością i czcią ukazują różne formy jedynego i powszechnego powołania do świętości.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY