Ekooszołomy znowu w akcji. ClientEarth pozywa Elektrownię Bełchatów. Chcą jej zamknięcia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Ekooszołomy znowu w akcji. Tym razem na celownik wzięły sobie polskie elektrownie. ClientEarth pozywa Elektrownię Bełchatów.

“ClientEarth złożyła bezprecedensowy pozew przeciwko Elektrowni #Bełchatów za przyczynianie się do kryzysu klimatycznego. Fundacja domaga się zaprzestania działalności powodującej zagrożenie dla środowiska jako dobra wspólnego” – poinformowali na Twitterze.

To pierwszy tego typu pozew w Polsce: “Pozew jest bezprecedensowy o tyle, że do tej pory nikt nie używał tej podstawy prawnej wobec tak dużej instalacji” – komentuje prezes organizacji Marcin Stoczkiewicz. Kim są? Jak smai tłumaczą – prawnikami zajmującymi się ochroną środowiska. Łącząc prawo, naukę i politykę publiczną, mierzymy się z problemami środowiska naturalnego.

Czego chcą prawnicy? “Zaprzestania działalności powodującej zagrożenie dla środowiska jako dobra wspólnego poprzez odejście od spalania węgla w Elektrowni Bełchatów najpóźniej do 2035 r., lub zainstalowanie w elektrowni urządzeń redukujących emisję CO2 do zera w tym samym terminie”.

ZOBACZ TAKŻE: Etatowa wagarowiczka, Greta Thunberg wzbogaciła się o milion koron. Kulisy skoku na kasę

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY