Kolejna profanacja. Próba zakłócenia Mszy w Świdnicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Świdnicy zatrzymano cztery osoby, które wtargnęły do tamtejszej katedry i próbowały zakłócić niedzielną Mszę. W ich ujęciu pomógł obecny na nabożeństwie policjant. Według niektórych doniesień zatrzymani mieli przy sobie tęczową flagę jednak policja nie potwierdza tych informacji.

Zdarzenie miało miejsce podczas porannej Mszy Świętej. Poinformował o tym na Twitterze ks. Marcin Januszkiewicz posługujący w świdnickiej Katedrze św. Stanisława i św. Wacława. Według duchownego ludzie, którzy wtargnęły do kościoła miały przy sobie tęczową flagę. Z katedry wyprowadzili ich wierni, w tym obecny na mszy komendant policji.

Portoryko: Polski misjonarz ofiarą brutalnego morderstwa

W związku ze zdarzeniem zatrzymano cztery osoby (trzy kobiety i mężczyzna). Policja nie potwierdza, by przy aresztowanych znaleziono tęczową flagę. Podano za to informacje, że trzy z czterech osób były nietrzeźwe.

To kolejny akt agresji wobec katolików w ostatnich dniach. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski poinformował w piątek, w rozmowie z “Niedzielą”, że kilka dni wcześniej na terenie archidiecezji zaatakowano księdza niosącego Najświętszy Sakrament do chorego. Kapłan został uderzony i obrażony.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY