Ukraińcy chcieli urządzić zamach podczas obchodów wybuchu II wojny światowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Rzeczpospolita

W internecie Ukraińcy zamieścili materiał wideo, w którym kobieta oraz dwóch mężczyzn używając replik do ASG grozili przeprowadzeniem zamachu w Polsce podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecnie prokuratura zajmuje się sprawą, a imigranci prawdopodobnie odpowiedzą karnie.

Niedoszli zamachowcy podczas nagrania umieszczonego w internecie wyjawili, że chcieli przeprowadzić atak w Warszawie podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ukraińcy posługiwali się przy tym dwiema replikami broni do ASG, prawdopodobnie chcąc w ten sposób uwiarygodnić swoje zamiary.

Kaleta: W ciągu tygodnia do Wisły wpływa ścieków tyle, ile mieści stadion narodowy [WIDEO]

Sprawa kobiety i dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej trafiła do prokuratury. Analiza nagrania ma wykazać czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie oraz na jakiej podstawie prawnej miałoby ono zostać przeprowadzone.

Policja wraz z prokuraturą podchodzą do zaistniałej sytuacji bardzo poważnie. Tożsamość osób znajdujących się w materiale wideo i grożących atakiem na Warszawę została szybko ustalona. Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanych.

Podczas przesłuchania Ukraińcy bronili się, mówiąc iż zrobili to tylko w formie żartu. Na czas wyjaśnienia, podejrzani zostali wypuszczeni na wolność.

Funkcjonariusze policji podczas zatrzymania zabezpieczyli materiały dowodowe w tym repliki z nagrania. Zostaną one przebadane pod kątem możliwości ich przerobienia na pełnoprawną broń na ostrą amunicję.

RMF24/WP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY