REKLAMA

Kaleta: W ciągu tygodnia do Wisły wpływa ścieków tyle, ile mieści stadion narodowy [WIDEO]

Kaleta: W ciągu tygodnia do Wisły wpływa ścieków tyle, ile mieści stadion narodowy [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych był Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W studiu MN poruszył temat awarii oczyszczalni ścieków Czajka oraz komisji śledczych, które powołano za rządów PiS.

REKLAMA

„Rzeczywiście mamy do czynienia z bardzo dużą awarią oczyszczalni ścieków, która została otwarta w 2013 roku. Po sześciu latach ogromnej inwestycji, wartej niemal 4 miliardy złotych, oczyszczalnia wysiadła. Usuwanie awarii może trwać nawet rok” – komentuje Sebastian Kaleta w Mediach Narodowych.

Sekretarz stanu podkreślił, że według ekseprtów do Wisły wpływa co tydzień tyle ścieków, ile pomieściłby Stadion Narodowy: „Dzieje się to od początku awarii. Ta sprawa pokazuje smutny rozdział zarządzania Warszawą przez Trzaskowskiego.”

„Komisje wyjaśniały i pokazywały Polakom obraz wielkich afer i patologii. Wielkie majątki były na bezprawiu i wątpliwościach. Patrząc na dorobek komisji śledczych niewątpliwe większy osiągnięcie obserwujemy w zakresie kształtowania opinii publicznej” – podkreśla Kaleta odnosząc się do działalności komisji śledczych za rządów PiS.

Całość rozmowy z sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości w poniższym materiale. To dzięki Wam możemy się rozwijać – subskrybuj kanał Mediów Narodowych na YouTube!

REKLAMA

Komentarze