Hiszpania na pomoc imigrantom wysyła okręt wojenny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Hiszpański rząd wysłał w okolice Włoch okręt marynarki wojennej. Ma on zabrać na swój pokład 107 imigrantów przebywających obecnie na łodzi należącej do organizacji pozarządowej Open Arms. Włochy od ponad dwóch tygodni nie wpuszczają nielegalnych imigrantów do swoich portów. Hiszpania za to chce im pomóc.

Hiszpania wysłała okręt marynarki wojennej Audaz z bazy wojskowej Rota koło Kadyksu. Okręt wypłynął około godziny 17 we wtorek, tuż po zapowiedzi Premiera hiszpańskiego rządu Pedro Sancheza. Szef rządu chce przetransportować imigrantów przez swój kraj.

Czytaj więcej: Conte składa dymisję – wkrótce nowy rząd we Włoszech

Po południu rząd Hiszpanii poinformował o swojej decyzji – “Po rozmowach z dowództwem marynarki wojennej zdecydowaliśmy, że będzie to najbardziej adekwatny sposób poradzenia sobie z dramatyczną sytuacją pasażerów statku Open Arms. Sprawa ta powinna zostać rozwiązana jeszcze w tym tygodniu”.

Na pokładzie okrętu Audaz znajduje się ekipa medyczna, psychologowie oraz żołnierze marynarki wojennej. W piątek hiszpański okręt wojenny powinien zawitać w okolice włoskich wód terytorialnych by zabrać załogę statku Open Arms.

Interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY