REKLAMA

Conte składa dymisję – wkrótce nowy rząd we Włoszech

Conte składa dymisję – wkrótce nowy rząd we Włoszech

W trakcie debaty we włoskim senacie Premier Giuseppe Conte zapowiedział złożenie swojej dymisji na ręce Prezydenta Sergio Mattarelliego. Taki drastyczny krok spowodowany jest rozpadem koalicji rządzącej tj. Ligi prowadzonej przez Wicepremiera Matteo Salviniego oraz Ruchu 5 Gwiazd.

REKLAMA

Premier Giuseppe Conte po zakończonej debacie we włoskim senacie złożył swoją dymisję na ręce Prezydenta Sergio Mattarelliego. W jej trakcie powiedział, że Wicepremier Matteo Salvini dla własnych korzyści oraz interesu partyjnego zachował się nieodpowiedzialnie doprowadzając do kryzysu politycznego.

Zobacz także: Wylęgarnia trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości. „Za czynienie dobra nie wsadzamy”

Matteo Salvini 8 sierpnia zaapelował o rozpisanie przedterminowych wyborów związku z rozpadem koalicji rządzącej. Stwierdził on wówczas, że on wraz z Ligą nie jest w stanie dłużej współpracować z Ruchem 5 Gwiazd.

W czerwcu ubiegłego roku po wyborach parlamentarnych do włoskiego parlamentu, w których zwyciężył Ruch 5 Gwiazd stworzył rząd z Ligą Matteo Salviniego. Objął on urząd wicepremiera oraz szefa resortu ds. wewnętrznych. Giuseppe Conte został wskazany na stanowisko Premiera jako bezpartyjny.

DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze