Były poseł Ruchu Palikota został skazany na 10 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa żony

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Roman K., były poseł z ramienia Ruchu Palikota został skazany na 10 lat pozbawienia wolności przez Sąd Okręgowy w Łodzi. Oskarżony był o nakłanianie do zabójstwa byłej żony oraz o wyrządzenie znacznej szkody majątkowej spółce zarządzanej przez niego.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał na 10 lat pozbawienia wolności Romana K. Były poseł Ruchu Palikota został oskarżony o nakłanianie do zabójstwa byłej żony oraz za wyrządzenie znacznych szkód majątkowych spółce przez niego zarządzanej.

Zobacz także: Ponad połowa Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę

“Co najmniej kilkakrotnie usiłował nakłonić go do tego i sugerował mu sposób dokonania tego zabójstwa, oferując mu jednocześnie gratyfikację finansową za ten czyn. Zamierzonego celu nie osiągnął, albowiem nie wywołał u Bartłomieja K. zamiaru dokonania tego przestępstwa” – powiedziała sędzia Izabela Kowalska.

Były poseł wraz z czterema innymi oskarżonymi musi dodatkowo zadośćuczynić poszkodowanym spółkom. Błaja News otrzyma 200 tysięcy złotych oraz 190 tysięcy na rzecz innych towarzystw ubezpieczeniowych. Roman K. dodatkowo musi wypłacić byłej żonie 30 tysięcy.

“Odpowiada on zagrożeniu, jakie wiązało się z popełnienia przestępstw przez głównego oskarżonego. Chodzi przede wszystkim o kwestie podżegania do zabójstwa. Duże znaczenie z punktu widzenia prewencji miało też to, jaką funkcję pełnił Roman K. Nie każdy może uciec przed odpowiedzialnością karną” – powiedział prokurator Jerzy Zubrzycki.

Onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY