REKLAMA

Ponad połowa Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę

Ponad połowa Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę

Najnowszy sondaż wskazuje, że aż ponad połowa Brytyjczyków chce brexitu za wszelką cenę. Boris Johnson, nowy premier Wielkiej Brytanii, już pod koniec lipca konkretnie wypowiedział się na temat wyjścia z Unii Europejskiej.

Polityk zapowiedział, że Brytyjczycy wyjdą z UE w terminie 31 października br. „bez żadnego ale”. Boris Johnson zapewnił, że „udowodni krytykom, iż nie mają racji” i doprowadzi do końca brexitu. Wyraził również „pełne przekonanie, że w ciągu 99 dni to zrobimy”. Nowy premier podkreślił, że za realizację wyjścia z UE bierze własną odpowiedzialność.

Brak obrazka

Johnson zapowiedział jednak, że stworzy wraz z UE nowe porozumienie, w którym będzie ujęty mechanizm awaryjny dla Irlandii Płn. Zapowiedział także stworzenie planu, gdyby Wielka Brytania miała wyjść z Unii Europejskiej bez żadnego porozumienia.

W najnowszym sondażu Brytyjczycy potwierdzili, że scenariusz nowego premiera im się podoba. 54% zgodziło się, że „Boris Johnson musi przeprowadzić brexit za wszelką cenę, nawet jeśli będzie to wymagało ominięcia parlamentu, aby uniemożliwić posłom zatrzymanie (brexitu)”.

REKLAMA

Z powyższym stwierdzeniem nie zgodziło się 46%. Sondaż przeprowadzono na grupie 1645 osób.

rp.pl
REKLAMA

Komentarze