Działacze Kukiz’15 odcinają się od startu z PSL: “Wśród ludzi wrze”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

To koniec ugrupowania Kukiz’15? Działacze nie akceptują wyboru lidera i wprost krytykują decyzję o starcie z list PSL. “Wśród ludzi wrze” – ostro odcinają się od wyborów Kukiza.

Liderzy oddziałów świętokrzyskiego, poznańskiego, konińskiego, zdecydowali o odejściu z Kukiz’15. Decyzję argumentują startem z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w jesiennych wyborach do parlamentu. Szerzej sytuację skomentował liderka struktur w Świętokrzyskiem: “Mogę oficjalnie mówić tylko o sobie, ale wiadomo, że wśród ludzi wrze”.

Zobacz także: Jakubiak i Tyszka kłócą się na Twitterze: “Ty się chłopie ucz traktorem jeździć”

Z ugrupowania odchodzą również kolejni posłowie. Niedawno z Kukiz’15 odszedł Tomasz Rzymkowski, Norbert Kaczmarczyk, Krzysztof Sitarski oraz Jerzy Kozłowski. Sam Rzymkowski ma też kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości. Kaczmarczyk oraz Sitarski także mają kandydować z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej na taki krok zdecydowała się Elżbieta Zielińska.

Kukiz ma natomiast wystartować z Opola z pierwszego miejsca na liście PSL. Powodem takiej decyzji w negocjacjach Kukiz’15 z PSL mają być słabe wyniki tych drugich w tym regionie.

dorzeczy
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY