Samolot kanadyjskich lin lotniczych wpadł w turbulencje – Musiał awaryjnie lądować

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay

Lecący z Vancouver do Sydney samolot należący do Air Canada wpadł w silne turbulencje. W ich wyniku 37 pasażerów zostało rannych, dziewięciu z nich otrzymały poważniejsze obrażenia. Maszyna lądowała awaryjnie w Honolulu na Hawajach.

Samolot Air Canada podczas lotu oznaczony numerem AC33, z Vancouver do Sydney wpadł w silne turbulencje, podczas których 37 osób z 269 pasażerów i 15 członków załogi zostało rannych. Wstrząsy miały miejsce po minięciu Wysp Hawajskich.

Zobacz także: Rodzinny dramat: Ojciec zabiera syna i rzuca się pod pociąg

Pilot maszyny zawrócił samolot w kierunku ominiętych Wysp Hawajskich i wylądował awaryjnie na lotnisku w Honolulu.

Stwierdzono, że wśród grupy rannych dziewięciu zostało poważnie poturbowanych. 30 osób spośród grupy 37 rannych zostało przewiezionych do szpitala. Wśród nich są także dzieci i osoby starsze.

“Maszyna musiała nagle spaść co najmniej o 30 metrów, wszyscy nagle pofrunęliśmy pod sufit” – relacjonował jeden z uczestników wydarzenia.

Z kolei inny pasażer feralnego lotu opowiedział o sytuacji dziecka podczas turbulencji – “Na siedzeniu przede mną siedziała dziewczyna, która uderzyła głową w plastikowy sufit. Plastik pękł, wtedy spadły maski tlenowe i wybuchła panika”.

wp/reuters

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY