UE “przebaczyła” Rosji. Odzyskuje pełne prawo głosu w Radzie Europy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Unia Europejska zadecydowała o przebaczeniu Rosji. Tym samym Putin odzyskuje pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Decyzję przegłosowano w nocy, w Strasburgu.

zawiesić prawo głosu Rosji oraz kolejne sankcje zapadły w 2014 r. jako odpowiedź na aneksję Krymu. Za tym, aby Rosja miała pełne prawo głosów głosowało 118 parlamentarzystów z krajów członkowskich, 62 było przeciw, 10 wstrzymało się od głosu.

Sprzeciwia się temu Ukraina, która twierdzi, że decyzja “nie zatrzyma rosyjskiej agresji”, a doprowadzi do “podważenia uczciwości i przejrzystości zasad w Radzie Europy”. Zaś sama delegacja z Ukrainy dopuszcza możliwość zawieszenia swojego udziału w zgromadzeniu

Czytaj także: Rosja będzie karać Polaków za niszczenie radzieckich pomników. Wprowadzi nowe przepisy

Przed przegłosowaniem decyzji Niemcy zdecydowały o tym, aby postawić na nogi gospodarkę Rosji, dotkniętej sankcjami przez UE. Ministrowie gospodarki Niemiec i Rosji Peter Altmaier i Maksim Orieszkin mają podpisać już w ten piątek list w sprawie współpracy gospodarczej i technologicznej. To będzie najważniejsza deklaracja od czasów wybuchu wojny na Ukrainie.

medianarodowe/onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY